2. kolo - Gambrinus liga 2008/2009
Stadion Františka Kloze, 10. 8. 2008 | 17:00

SK Kladno 0:2 (0:1) AC Sparta Praha

Minuta Událost
90+4. Začátek - Konec Utkání bylo ukončeno.
90+4.   Hezky se na pravé staně prosadil Kladrubský, na jeho zpětný pas však nikdo ze spoluhráčů nenabíhal.
90+3.   Po hezkém průniku Kadlece odmával rozhodčí těsný ofsajd Kolářovi.
90+2.   Trma-vrma před pokutovým územím domácích k ničemu nevedla, Kolář ani Vacek se ke střelám nedostali.
90+1.   O střelu z velké dálky se pokusil Pečnik, ale se zblokovaným pokusem neměl Pavlík problémy.
90. Žlutá karta Žlutou kartu za faul na Kadlece viděl Mašanský.
89. Akce Hezkou uličku na Holendu vyslal Vacek, letenský sniper byl však přílš blízko kladenského gólmana a zakončil pouze do něj.
88. Žlutá karta Žlutou kartu za faul na Kladrubského viděl Cigánek.
87.   Hned po příchodu na trávník se ukázal slovinský středopolař. Krásnou kolmicí vyzval Kuliče, tomu se však balon zamotal a nedokázal zakončit.
86. Střídání Sparta vystřídala, Kušníra nahradil Pečnik.
84. Žlutá karta Žlutou kartu za faul zezadu viděl Štěpán Kučera.
83.   Domácí odpověděli akcí levé strany, ale závar ve sparťanské šestnáctce k ničemu nevedl.
81. Gól Sparty

Goooooooool. 0:2. Trefil se Martin Zeman po krásné akci. Kamil Vacek poslal do úniku Kušníra, ten přetaženým balonem našel zcela volného Zemana. Letenský benjmínek nezazmatkoval a umístil balon do levé šibenice.

80.   Centr z levé straně bezpečně sebral Matúš Kozáčik.
79.   Kamil Vacek fauloval u letenské šestnáctky, domácí mají výhodu standardní situace. Ještě předtím pořadatelé odklízejí tři dýmovnice, které vyletěly ze sparťanského sektoru.
78. Střídání Ještě před rohem nahradil Doška Holenda, ale ani on na Kuličův balon nedoskočil.
77. Akce Krásná individuální akce Kamila Vacka. Ten se ukázkově protáhl středem hřiště kolem svého strážce, z dvanácti metrů jej však vychytal Pavlík. Sparta bude kopat roh.
76.   Další centr zprava spolehlivě ze vzduchu stáhl Kozáčik.
75. Akce Po centru z pravé strany odvrátil na rohový kop Kučera a domácí mohli vyrovnat. Nejvýše vystoupal Šilhán, ale z šesti metrů branku přestřelil.
74.   Do otevřené obrany se rozběhli Kadlec s Kladrubským, ale centr druhého jmenovaného domácí s přehledem odvrátili.
72. Akce Velká šance Sparty. Po centru aktivního Zemana se k hlavičce na zadní tyči dostal Kolář, ale z šesti metrů branku netrefil.
70. Diváci Utkání sleduje 4000 diváků, je vyprodáno.
69. Akce Sparťané měli výhodu dvou standardek. Druhou z nich poslal do ohně Zeman a Kučerovu hlavičku lapil u pravé tyče tygřím skokem Pavlík.
67. Střídání Domácí naposledy střdají. Odešel Zoubele, nahradil jej Mašanský.
66. Akce Daniel Kolář hledal ve vápně Doška, jeho polovysoký pas zastavili domácí beci jen rukou. Ke standardce z dvaceti metrů se postavil Zeman, ale poslal balon pouze nad branku.
64.   O střelu z úctyhodné dálky se pokusil Kladrubský, po povedené kličce však pravačkou zamířil jen mimo kladenskou svatyni.
63.   Tři sparťanské rohy během dvou minut znamemaly nebezpečí, Kušnír ani Kolář se však neprosadili.
62.   Letenský záložník se hned po příchodu na hřiště mohl zapsat mezi střelce. Na pravé straně se hezky uvolnil, střela levačkou mu však vůbec nesedla a šla pouze do zámezí.
61. Střídání Sparta střídá. Huška nahradil Kolář.
60. Akce Hezká akce Sparty. Po centru Zemana z levé strany se k voleji dostal Kulič, těžký balon však poslal pouze nad branku.
58.   Vacek vybojoval na polovině míč a ke střele se dostal Kadlec. Jeho pokus zblokoval Szabo na aut.
57. Střídání Domácí střílejí, Šislera nahradil Šilhán.
56. Akce Stejný hráč ve stejné situaci - a stejné zakončení. Po akci Dubského se Zachariáš dostal ke střele z patnácti metrů a opět přestřelil.
55. Akce A šance také na druhé straně. Z hranice vápna se dostal ke střele Zachariáš, ale zamířil jen velmi nepřesně.
54. Akce Krásným pasem za obranu našel Vacek Kušníra, ten si však nedokázal ideálně zpracovat a míč mu utekl do zámezí.
52. Akce Po narážečce s Kušnírem poslal nebezpečný pas z pravé strany Kladrubský, ostrý centr však prolétl celým vápnem, aniž by ho někdo zasáhl.
51.   Na polovinu soupeře se rozběhl Kadlec a hezkým přesením hry hledal ve vápně Doška. Těsně před vysokým útočníkem odvrátil vracející se Gross.
50.   Na druhé straně zahrozili domácí akcí pravé strany, ale po centru Bartoše byl ve vápně připraven Tomáš Řepka.
48. Akce Nebezpečná akce Sparty. Kolmici Vacka do vápna zblokoval domácí bek tak nešťastně, že vyděsil i gólmana Pavlíka. Nakonec však kladenský brankář odvrátil.
47. Střídání Domácí vystřídali, Holuba nahradil Szabo.
46. Začátek - Konec Druhý poločas byl zahájen.
45+2. Začátek - Konec První poločas byl ukončen.
45+1.   Domácí se na konci poločasu dostávají do tlaku, ale sparťanská defenziva je suverénní.
45.   Po centru Hajníka odhlavičkoval Kučera pouze na vápno, Cigánkovi však volej nesedl a poslal Kozáčikovi jen vysokou svíci.
44. Akce Marek Kulič vybojoval na pravé straně další rohový kop a sám se postavil k jeho rozehrání. K hlavičce se na desítce dostal Hušek, ale jeho pokus šel nad branku.
42.   Kučera inkasoval od Zachariáše nechtěný kopanec přímo do obličeje a jen těžce se sbírá ze země.
40.   Domácí to opět vyzkoušeli z dálky, ale střela Šislera šla zhruba pět metrů vedle.
38.   Na centr Cigánka naskakovali společně Bartoš s Řepkou. Sparťan byl úspěšnější, bude se kopat od branky Matúše Kozáčika. Kladenský bek navíc špatně došlápl a musel být ošetřen.
37. Žlutá karta Žlutou kartu viděl za faul ve středu pole Kamil Vacek.
36.   Aktivní Zeman dělá domácím velké problémy, již poněkolikáté jej zastavili pouze za cenu faulu. Centr Kadlece však následně Kladenští odvrátili.
34.   Sparťané jsou aktivní, hned z rozehry důrazně napadal Kulič a gólman Pavlík měl velké problémy.
32. Gól Sparty

Gooooool. Po centru Kuliče se hlavou přesně k levé tyči trefil Kladrubský.

31.   Libor Došek vybojoval standardku z levé strany, po centru Kuliče a teči domácího beka bude Sparta kopat rohový kop.
30. Žlutá karta Žlutou karu za ostrý skluz do Zemana viděl Pavel Bartoš.
29.   Poctivě až na vlastní vápno se nyní vrátil Libor Došek a vybojoval balon. Domácí se přes aktivní hru do šancí nedostávají.
27. Akce Hezká akce Sparty. Po rychlém přenesení hry se dostal na hranici šestnáctky k míči Kulič, namísto střely zvolil přihrávku doprava na Kladrubského. Gross však jeho pokus o kličku vystihl a odvrátil.
26.   Nedorozumění Kučery s Huškem nabídlo domácím šanci na brejk, celou situaci vyřešil mohutným odkopem Michal Kadlec.
24.   Dvojice Vacek - Kladrubský si důrazným napadáním vynutila standardku na pravé straně pokutového území domácích, Zemanův centr však následně Kladenští bez problémů odvrátili.
23.   Domácí si připsali standardní situaci, po centru Cigánka z levé strany však sparťané nadvakrát odvrátili.
22.   Sparťané zkusili postupný útok, který krátkými narážečkemi dirigoval Vacek. Následný centr Zemana však zastihl Kušníra v ofsajdu.
20. Akce Skvělá individuální akce Kušníra. Letenský novic prošel od poloviny až na vápno, ale v posledním momentě mu balon skočil a exžižkovský fotbalista poslal svůj pokus do oblak.
18. Akce Šance domácích. Bartoň se na pravé straně prodral přes Kadlece, jeho centr odvrátil Kladrubský pouze na vápno. Číhající kladenský Cigánek však naštěstí svou dělovku poslal hodně vysoko.
17.   Rohový kop rozehrál znovu Zeman, ale ani tentokráte se sparťané k zakončení nedostali.
16. Akce Vzrušení před kladenskou brankou. Po narážečce se Zemanem centroval Kadlec, na zadní yči hlavičkoval Kulič. Spaťanský útočník dle všeho trefil ruku Hajníka, ale rozhodčí ukázal jen na rohový kop.
15.   Domácí se připomněli střelou z pětadvaceti metrů, Kozáčik ale s pokusem Zoubeleho neměl problémy.
14.   Zeman zkusil tentokráte zadní tyč, ale Došek ani Kadlec na Pavlíka nevyzráli.
13. Akce První gólová šance Sparty. Vacek vtipně uvolnil na pravé straně Kladrubského a ten poslal na přední tyč ostrý centr. Došek se dostal k zakončení, ale domácí bek stačil jeho pokus zblokovat na rohový kop.
11.   Ke střele se odhodlal Hušek, zblokovaný balon se na hranici šestnáctky dostal ke Kušnírovi, ale ani on modrou hráz před sebou nepropálil.
10.   Po narážečce Kušníra s Vackem kopala Sparta druhý rohový kop, ale ani tentokráte Zemanův pas nebezpečí pro Pavlíka neznamenal.
8.   Nebezpečná akce Kladna. Po samostatném úniku Zachariáše centroval Zoubele, Kladrubský pustil na zadní tyči za sebe, kde ale nabíhal osamocený Cigánek. Kladrubský naštěstí zareagoval všas a po jeho skluzu bude dokonce rozehrávat od branky Sparta.
7.   Kladno je v úvodu aktivní, ale jejich akce končí v uctivé vzdálenosti od Kozáčikovy branky. Dlouhý pas skončil nyní až v rukavicích letenského gólmana.
6.   Domácí se rozeběhli do rychlého brejku, ale Šisler ztroskotal na Michalu Kadlecovi.
5.   Po rozehrání standardky nedokázala letenská obrana balon odvrátit. Kučera nakonec v nouzi hlavičkoval pouze k Holubovi, který z voleje z hranice šestnáctky technickým pokusem přestřelil.
3.   Nadějnou akci domácích přerušil Huškův faul na polovině hřiště. Kladenští se zlobili na rozhodčího za neponechání výhody, Zachariáš byl šel sám na osamoceného Kučeru.
2.   Centr Zemana šel na přední tyč, spolehlivě z pohledu domácích zasáhl Cigánek.
1.   Hned v první minutě se prosadila pravá strana, centr Kuliče zblokovali domácí na rohový kop.
1. Začátek - Konec První poločas byl zahájen, rozehrávku mají sparťané.
    V prvním poločase budou Letenští z pohledu hlavní tribuny útočit zprava doleva.
    Sparťané nastupují v tradiční rudé, domácí se prezentují celí v modrém.
    Oba týmy nastupují na trávník za potlesku vyprodaného hlediště. Mezi diváky nechybí ani reprezentační trenér Petr Rada.
    Oba týmy se rozcvičují na trávníku, kladenské tribuny se pomalu plní.
    Dosud jediný bod proti Spartě vyválčili Kladenští hned při své ligové premiéře před dvěma lety, kdy vybojovali proti týmu Stanislava Grigy bod za remízu 0:0. Od té doby třikrát prohráli.
    Kladno mělo na svém stadionu v uplynulém ročníku nejnižší návštěvnost z celé soutěže. V průměru chodilo na každé utkání 2445 diváků.
    Posledním týmem, který na stadionu Františka Kloze v soutěžním utkání zvítězil, byla právě Sparta. Stalo se tak v dubnu letošního roku, kdy si Letenští odvezli tři body za výhru 1:0 po trefě Daniela Koláře.
    Loni Kladno zvítězilo na domácím stadionu v průměru každý třetí zápas a výsledné skóre mělo kladné - 21:20.
    Ač strávil Jiří Jeslínek loni na Kladně pouze půl roku, spolu s Pavlem Bartošem byl s pěti góly nejlepším střelcem mužstva.
    Všichni tři mladíci však nastoupili ve včerejsím utkání rezervy proti Mostu a dnes budou v Kladně pouze na tribuně.
    Na soupisce Kladna není dnes žádný hráč, který v minulosti oblékal rudý dres, v širším kádru Sparty najdeme hned tři s kladenskou zkušeností. Jsou jimi mladíci Ondřej Kúdela, Jiří Jeslínek a Jan Krob.
    Při absenci Patrika Bergera v základní sestavě přivede dnes Letenské s kapitánskou páskou Michal Kadlec.
    Dobrý den, vítáme vás u online přenosu utkání 2. kola Gambrinus ligy, Sparta se dnes představí na Kladně.

Soupiska

Sestava Sestava Kladna: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Hajník - Dubský, Holub, Cigánek, Zoubele - Zachariáš, Šisler. Náhradníci: Kostolanský, Strnad, Szabo, Mašanský, Šilhán, Procházka, Farbák.
Rozhodčí Paták - Večeřa, Dobrovolný.
Sestava Sparty Sestava Sparty: Kozáčik - Kladrubský, Řepka, Kučera, Kadlec - Hušek - Kušnír, Vacek, Zeman - Kulič - Došek. Náhradníci: Blažek, Had, Berger, Slepička, Kolář, Pečnik, Holenda.