On-line reportáž

Přátelský zápas - Příprava 2009/2010
Radentheim, 8. 7. 2009 | 18:30

AC Sparta Praha 0:0 Nafta Lendava

Minuta Událost
90+1. Začátek - Konec Utkání bylo ukončeno, Sparta remizovala s Naftou Lendava 0:0.
90.   Na druhé straně zastavil brejk soupeře skvělý Roman Hubník.
89.   Zdeněk Folprecht vysunul na pravé straně Luboše Kaloudu, na jeho přetažený centr ovšem nikdo nedosáhl.
86.   Roh Slovinci přetáhli a Matúš Kozáčik tak bude odkopávat od branky.
86.   Nadějný centr do pokutového území naštěstí Niklas Hoheneder odvrátil na rohový kop.
83.   Zhruba dvě minuty obléhali hráči Lendavy sparťanské pokutové území, do šance se ovšem nedostali. Nejprve jim překazil plány Krob, poté Kozáčik.
80.   Sparťané se radovali ze vstřelené branky, ovšem předčasně! Luboš Kalouda se z hranice pokutového území trefil přesně k levé tyči, sudí však mezitím odpískal útočný faul.
77.   Bony se snažil prodloužit centr na Igora Žofčáka, gólman však jeho úmysl přečetl a zmocnil se balonu.
76.   Rohový kop odvrátili obránci těsně před Jurajem Piroskou.
74.   Centr Luboše Kaloudy hledal Bony Wilfrieda, obránce však stačil odvrátit míč na roh.
73.   Tentokrát byl Roman Hubník v pohotovosti prozměnu na druhé straně, když hasil šanci Slovinců až v malém pokutovém území.
71.   Standardku z pravé strany poslala do pokutového území levačka Honzy Kroba. Míč mířil na Romana Hubníka, který však hrál podle rozhodčího vysokou nohou.
69.   Po přímém kopu z levé strany se ocitl na hranici sparťanského pokutového území nehlídaný hráč, a dorážku jeho tečované střely vyrazil Matúš Kozáčik na tyč. Nakonec se však vzrušení ukázalo zbytečné, pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.
64. Střídání Dvojí střídání Sparty. Niklas Hoheneder nahrazuje Vladimíra Švece, Igor Žofčák Jiřího Jeslínka.
61.   Pro míč, letící od rohového praporku, si došel bez problémů Kozáčik.
61.   Průnik Mirkoviče od postranní čáry zastavila až dvojice Hubník, Kuncl. Nyní bude Nafta kopat rohový kop.
59.   Matúš Kozáčik musel poprvé naplno předvést své umění, když lapil skvělou přízemní střelu Gregora Bunce k levé tyči.
56.   Přímý kop z pravé strany zahrál hezky Luboš Kalouda, obránce ovšem na psoeldní chvíli odhlavičkoval do bezpečí. Z následného rohu hlavičkoval Jiří Jeslínek mimo.
55.   Zdeněk Folprecht vymyslel hezkou kolmici na Jiřího Jeslínka a je velká škoda, že toho zbrzdili dva obránci. Jinak by šel sám na gólmana.
52.   Rána Vasiljeva z pětatřiceti metrů vypadala nejprve nenápadně, ovšem nakonec tato krásná střela prolétla jen kousek vedle levé tyče branky Matúše Kozáčika.
48.   Bony se postavil do útoku po bok Pirosky. Jeslínek se tak posunul na pravý kraj zálohy, kde mu uvolnil místo Kalouda, jenž bude hrát na levé straně místo Střeštíka.
46. Střídání Jozef Chovanec udělal v poločase jednu změnu, Marka Střeštíka nahradil Bony Wilfired.
46. Začátek - Konec Druhý poločas byl zahájen.
45+1. Začátek - Konec První poločas byl ukončen. V jeho závěru se dostali do šance Luboš Kalouda a Marek Střeštík, ani jim se však otevřít skóre utkání nepodařilo.
43.   Slovinci se snaží kombinovat, proti presinku Sparty se však stále nedokáží prosadit. Přihrávají si jen na půlce hřiště, kde hráči v rudých dresech vyčkávají na jejich chybu.
39.   Lendava se ubránila sparťanskému rohu a byli to naopak její hráči, kdo okamžitě vyrazili do rychlého protiútoku. Ten ale skvěle zastavil vracející se Krob.
38. Akce Do velké šance se dostal mladíček Folprecht. Po autu Kuncla a přiťuknutí Pirosky mu přihrával na hranici pokutového území Kalouda, osamocený "Folpi" ovšem zamířil nad branku.
36.   S přibíhajícími minutami se osmělili i hráči soupeře a ačkoliv mají míč na kopačkách častěji než sparťané, děje se tak pouze ve středu pole.
32.   Sparťané se dostávají často před branku soupeře, zejména díky rychlým a překvapivým přihrávkám. Dobře pracuje zejména levá strana Jana Kroba a Marka Střeštíka.
30.   Centr Pirosky vyrazil před dvěma nabíhajícími sparťany gólman Aleš Luk.
27.   Jen několik centimetrů výšky chybělo Luboši Kaloudovi k tomu, aby doskočil na centr svého někdejšího parťáka z reprezentační dvacítky Marka Střeštíka.
26.   Mužstvo Nafty Lendava je až na jednu výjimku složeno výhradně z hráčů bývalé Jugoslávie. Domácí Slovince v kádru doplňují pouze Srbové, Bosňané a Chorvaté. Tou výjimkou je pak estonský reprezentační záložník Konstantin Vassiljev.
24.   Martin Kuncl vysunul kolmicí Jiřího Jeslínka, ten se však dostal do ostrého úhlu a následná střela z obtížné pozice byla pro gólmana lahůdkou.
22.   Dvakrát krátce po sobě poslal Marek Střeštík zleva hezký centr na Jiřího Jeslínka, který bohužel ani v jednom případě míč netrefil.
19.   Utkání se odehrává za ideálních podmínek, typické letní teploty a zatažené oblohy.
17.   Poprvé se dostal do hry i Matúš Kozáčik, když střelu jednoho ze Slovinců bez problémů chytil do náruče.
15.   Roman Hubník vyskočil nejvýše na centr Luboše Kaloudy z přímého volného kopu, jeho následná hlavička ovšem proletěla vedle pravé tyče.
14.   Soupeř vyrobil chybu v rozehrávce, míče se ve středu hřiště umocnil Jeslínek a přihrál Piroskovi, jehož pokus byl však zablokován obránci. Stejný osud potkal i následnou dorážku Střeštíka.
12.   Z prvního rohu v utkání sparťané nic nevytěžili, Slovinci míč včas uklidili do bezpečí.
11.   Již se opět hraje. Marek Střeštík odcentroval z přímého kopu na Luboše Kaloudu, toho však zasatvili obránci soupeře. Následně odvrátili míč na rohový kop.
9.   Brankář Lendavy Luk má po podařeném zákroku zdravotní problémy a je na hrací ploše ošetřován.
8. Akce Následující akce Sparty již byla mnohem nebezpečnější. Jiří Jeslínek si narazil míč se Zdeňkem Folprechtem a poslal do pokutového území centr, který však Juraj Piroska minul a před Zdeňkem Folprechtem zasáhl na poslední chvíli gólman.
5.   V prvním náznaku šance se objevil Marek Střeštík, k němuž prodlužoval míč na hranici pokutového území Jiří Jeslínek. Obránce Nafty však před šikovným záložníkem balon včas odvrátil.
3.   Naše mužstvo hraje v klasické rudo - bílo - černé kombinaci, soupeř v oranžových dresech.
2.   Sparťany vede s kapitánskou páskou novic Martin Kuncl, který se postavil na svůj tradiční post pravého krajního obránce.
  Začátek - Konec Utkání bylo zahájeno.
    Vítáme vás u online zpravodajství ze čtvrtého přípravného utkání Sparty v rámci rakouského soustředění, ve kterém se svěřenci Jozefa Chovance střetnou se slovinským týmem Nafta Lendava.

Soupiska

Sestava Sparty Kozáčik - Kuncl, Hubník, Švec, Krob - Kalouda, Hušek, Folprecht, Střeštík - Piroska, Jeslínek.